Domaniewska

Koncepcja Apricot
Powierzchnia całkowita (podziemna i nadziemna) 29 468 m2
Powierzchnia użytkowa hotelu 4 615 m2
Powierzchnia użytkowa usługowa (PUU) 857 m2
Powierzchnia użytkowa sumarycznie 5 471 m2
Ilość miejsc postojowych 151

Domaniewska to czterogwiazdkowy hotel, zlokalizowany w sercu Mokotowa (Służewiec) w otoczeniu biznesowej części miasta. Łatwy dojazd z południowej obwodnicy i lotniska Warszawa Okęcie. Zaprojektowany układ budynku w kształcie wieloboku przypominającego odwróconą literę L. Główne wejście do budynku od strony północno-zachodniej pod nadwieszeniem.

Budynek z uwagi na swoją wysokość i funkcję został sklasyfikowany jako średnio-wysoki. Budynek jest prostą architektonicznie bryłą, nawiązującą do istniejącej biurowo-usługowej zabudowy w rejonie ul. Domaniewskiej. Kompozycję elewacji budynku tworzą gładkie, ciemne płaszczyzny ścian z harmonizowanym podziałem o przebiegu poziomo-pionowym. Regularnie rozmieszczone moduły przeszkleń podkreślają reprezentacyjny i ekskluzywny charakter obiektu. Asymetryczne podcięcie nad poziomem parteru wprowadza urozmaicenie w bryłę budynku.

W strefie wejściowej znajduje się nowoczesna restauracja oraz bar. W hotelu zaprojektowano 183 pokoi gościnnych i apartamentów, wyposażonych w najnowocześniejszy sprzęt cyfrowy. W hotelu zaplanowano centrum konferencyjne z wielofunkcyjną salą balową o powierzchni, kilka sal 400m2 konferencyjnych, foyer, salon biznesowy.