Republika Żoliborz

Inwestor Apricot
Status projektu Zrealizowany
Powierzchnia całkowita (podziemna i nadziemna) 147 357 m2
Powierzchnia użytkowa mieszkalna (PUM) 73 753 m2
Powierzchnia użytkowa usługowa (PUU) 8 195 m2
Ilość mieszkań 1 155
Ilość miejsc postojowych 1 440

Inwestycja położona na działkach pomiędzy Powązkowską, Przasnyską i Rydygiera to duży zespół mieszkaniowy, usytuowany w obrębie Żoliborza Południowego w dzielnicy Warszawa – Bielany. Składa się na niego pięć budynków posadowionych na dwukondygnacyjnych podziemnych garażach. Budynki są prostymi architektonicznie modernistycznymi bryłami z podkreślonymi poziomymi podziałami. Miejski charakter inwestycji podkreśla wizualne wydzielenie parteru
z witrynami lokali usługowych.

W elewacjach zastosowano powtarzające się typy okien z przewagą okien balkonowych i okien narożnych na co pozwalają otaczające budynki balkony, loggie i tarasy. Część elewacji została zaprojektowana w kontrastowej, a część w stonowanej kolorystyce.

W przestrzeni między budynkami osiedla zostało wydzielone kilka mniejszych wnętrz urbanistycznych o odmiennych cechach i funkcjach. Są to wewnętrzne dziedzińce, centralny plac osiedla, główny deptak oraz przestrzenie od strony ulic. Główny ciąg pieszy biegnący przez osiedle łączy poszczególne dziedzińce między budynkami i otwiera się na centralny plac osiedla.