Fajansowa

Inwestor Skanska
Status projektu W traksie realizacji
Powierzchnia całkowita (podziemna i nadziemna) 20 910 m2
Powierzchnia użytkowa mieszkalna (PUM) 8 930 m2
Liczba mieszkań 179
Liczba miejsc postojowych 224

Inwestycja przy ul. Fajansowej to niewielki zespół mieszkaniowy, usytuowany w obrębie Rakowa w dzielnicy Warszawa – Włochy. Składają się na niego dwa budynki wielorodzinne, zróżnicowane pod względem wysokości. Uzyskano dzięki temu dobrze doświetlone pomieszczenia mieszkalne oraz harmonijne proporcje zabudowy. Każde mieszkanie ma balkon lub taras, natomiast mieszkania na parterze posiadają ogródki o powierzchni od ok.10m2 do 90m2.

Stylistyka i standard elewacji wyróżniają inwestycję z otoczenia przede wszystkich dzięki starannie dopracowanym detalom. Ważnym akcentem są balkony, które nadają charakter całej zabudowie. Zastosowane materiały i kolorystyka na fasadzie dzielą wyraźnie inwestycję na mniejsze fragmenty. Od strony wewnętrznego dziedzińca powstała zielona przestrzeń rekreacyjna z placem zabaw, odznaczająca się jakością wykonania i komfortem użytkowania.

Ponadto zastosowano optymalne rozwiązania mające na uwadze poszanowanie naturalnych zasobów. Całość wód deszczowych została zagospodarowana na terenie inwestycji w formie ciekawych elementów architektury krajobrazu.